Mezinárodní folklorní festival
CIOFF® Plzeň

5. - 9. června 2024

International Folklore Festival CIOFF® Pilsen
Internationales Folklorefestival CIOFF® Pilsen
Festival de Folclore Internacional CIOFF® de Pilsen

2020 - VE STÍNU PANDEMIE COVID-19

Rok 2020 se bohužel zapsal do historie festivalu jako výjimečný rok, kdy se další připravovaný festivalový ročník neuskutečnil…  Světem se prohnala pandemie nového typu koronaviru (covid – 19), která na čas doslova paralyzovala veškeré dění nejen v České republice, ale i v dalších zemích světa.  Pořádání hromadných akcí bylo zakázáno, hranice států se uzavřely, lidé dodržovali omezené vycházení, šili roušky a obavy o zdraví nás všech se mísily s celkovou nejistotou. 

Přestože byl 24. ročník festivalu pro rok 2020 připravený, účinkující soubory nasmlouvané  a první propagační materiály již vytištěné, byli jsme nuceni festival zrušit, resp. přesunout až na další rok. Stejný osud postihl i ostatní organizátory prakticky všech folklorních festivalů v České republice v tomto roce.

Abychom ale  jen neseděli s rukama v klíně, ve chvíli, kdy se vládní omezení a opatření proti šíření koronaviru začala pomalu uvolňovat, v místech, která v Plzni v červnu běžně žijí folklorem, jsme natočili alespoň malé video jako pozvánku na příští rok. Vyhlížíme lepší budoucnost a těšíme se na červen 2021!Mezinárodní rada organizací folklórních festivalů a lidových umění CIOFF

Festival je řádným členem Mezinárodní rady organizací folklórních festivalů a lidových umění CIOFF.

Hlavní partneři festivalu

Kulturní Plzeň  Ministerstvo kultury Nadace 700 let města Plzně Hotely IbisBohemia sekt

Mediální partner festivalu

Český rozhlas Plzeň