Mezinárodní folklorní festival
CIOFF® Plzeň

8. - 12. června 2022

International Folklore Festival CIOFF® Pilsen
Internationales Folklorefestival CIOFF® Pilsen
Festival de Folclore Internacional CIOFF® de Pilsen

Program festivalu

Programové brožury s detailním programem a profily účinkujících budou k dispozici v informačním stánku u hlavní scény "U Branky" na rohu Smetanovy ulice a Smetanových sadů.

Středa 8. 6. - Konstantinovy Lázně

19:00 - 12. Folklorní večer v Konstantinových Lázních, amfiteátr v lázeňském parku
Účinkují: Jiskra 58 SOKOL Valcha (Plzeň), Úsměv  Horní Bříza), Sveti Sava (Bosna a  Hercegovina)Jiskra Plzeň), Tuna de Derecho de Valencia (Španělsko)
Moderuje: Jan Vašků 
V případě nepřízně počasí se akce uskuteční v prostoru Lázeňského hotelu Prusík.

Čtvrtek 9. 6. - Vrčeň

19:00 - Pod vrčeňskou lípou, 17. Malé folklorní slavnosti, náves obce
Účinkují: Jiskra 58 SOKOL Valcha (Plzeň)Tuna de Derecho de Valencia (Španělsko)FS Poľana (Slovensko)Sveti Sava (Bosna a Hercegovina)
Moderuje: Michaela Vondráčková

Pátek 10. 6. - Plzeň, scéna "U Branky"

17:00 - Velký dechový orchestr 4. ZUŠ Chválenická, Plzeň
Vedoucí a dirigent: Jan Candra

18:00 - "V dobrém jsme se v Plzni sešli", I. hlavní festivalový pořad
Účinkují: Salajka (Dambořice)Jiskra (Plzeň)FS Poľana (Slovensko)Mladina (Plzeň)Tuna de Derecho de Valencia (Španělsko)Sveti Sava (Bosna a Hercegovina)
Moderuje: Michaela Vondráčková
Pořad natáčí Český rozhlas Plzeň

20:00 – Samostatný pořad FS Poľana ze Slovenska

Sobota 11. 6. - Plzeň, scéna "U Branky"

11:00 – "Písně svatební a pohřební"
Účinkují: Lidová muzika z Chrástu (Chrást)
Moderuje: Vojtěch Kouba

13:15 – Samostatný pořad TREMOLO - Třemošenský laskavý orchestr
Vedoucí a dirigent: Dalibor Bárta

14:00 – Krojovaný průvod historickým centrem, začátek v Křižíkových sadech

15:00 – "Plzeňská folklorní zastavení", II. hlavní festivalový pořad
Účinkují: Společné předtančení, Jiskra (Plzeň), Dolinečka (Staré Město)Tuna de Derecho de Valencia (Španělsko)Jiskra 58 SOKOL Valcha (Plzeň), CM Husličky (Uherské Hradiště), Sveti Sava (Bosna a Hercegovina)NS Postřekov, Úsměv (Horní Bříza)Salajka (Dambořice)Mladina (Plzeň)FS Poľana (Slovensko)
Moderuje: Stanislav Jurík

17:30 – Roztančená ulice, taneční dílny
Probíhá v prostoru před sochou Bedřicha Smetany.
Vyučují soubory: Salajka (Dambořice)Sveti Sava (Bosna a Hercegovina)FS Poľana (Slovensko)

18:00 – "Prolamuvané", "Jukačky" a "Zelený kúsky" - čím umí překvapit chodská lidová muzika?
Samostatný pořad Národopisného souboru Postřekov
Režie a moderuje: Michaela Vondráčková

19:00 – Orchestr lidových nástrojů Plzeňského kraje
Samostatný pořad
Moderuje: Zdeněk Vejvoda

Sobota 11. 6. – Selský dvůr U Matoušů, Plzeň - Bolevec

18:00 – "Na Bolevecký návsi" - 640. výročí první zmínky o vsi Bolevec
(ve spolupráci s ÚMO Plzeň 1)

Účinkují: Mladina (Plzeň)CM Husličky (Uherské Hradiště)Jiskra 58 SOKOL Valcha (Plzeň)Tuna de Derecho de Valencia (Španělsko)Salajka (Dambořice)Sveti Sava (Bosna a Hercegovina)FS Poľana (Slovensko)NS Postřekov
Moderuje: Jan Markup

Neděle 12. 6. - Plzeň, scéna "U Branky"

11:00 – "Nebudem pořád tak maličký", hlavní dětský pořad
Účinkují: Mladinka a Mladinečka (Plzeň), Dolinečka (Staré Město), TřemCha (Třemošná)CM Husličky (Uherské Hradiště)Jiskřička (Plzeň)Meteláček a Malý Meteláček (Plzeň), Sluníčko (Rokycany)
Moderuje: Zdeněk Vejvoda
Během pořadu se představí vítězové regionálního kola soutěže Zpěváček 2022.

Neděle 12. 6. – Habrmannovo nám., Plzeň 4 - Doubravka

13:00 – Doubravecké folklorní odpoledne (ve spolupráci s ÚMO Plzeň 4)
Účinkují: Tuna de Derecho de Valencia (Španělsko)Dolinečka (Staré Město)Mladinka a Mladinečka (Plzeň)NS PostřekovFS Poľana (Slovensko)
Moderuje: Stanislav Jurík

Neděle 12. 6. - Dýšina

14:00 – "Mezinárodní folklorní odpoledne", scéna na návsi
Účinkují: Pěvecký soubor Gutta a žáci ZUŠ Chrást, Salajka (Dambořice)Lidová muzika z Chrástu (Chrást)Sveti Sava (Bosna a Hercegovina)Mladinka a Mladinečka (Plzeň)Dolinečka (Staré Město)NS PostřekovFS Poľana (Slovensko)
Moderuje: Iva Kokešová

Neděle 12. 6. - Třemošná

14:00 – "Koncert pro Kubíka", za domem Exodus
Účinkují: Lenka Tegiová Kořínková a její žáci, Matěj Müller, TřemCha (Třemošná)CM Husličky (Uherské Hradiště)

Scéna Historického víkendu, Náměstí Republiky, Plzeň

Pátek 10. 6.

19:10 – Vystoupení souboru Salajka z Dambořic na scéně Historického víkendu

Sobota 11. 6.

13:00 – Vystoupení souboru Sveti Sava z Bosny a Hercegoviny na scéně Historického víkendu

Neděle 12. 6.

13:00 – Vystoupení souboru FS Poľana ze Slovenska na scéně Historického víkendu

Doprovodný program

Staročeský jarmark a občerstvení s posezením "U Branky", 10. - 12. 6.
Festivalové pořady ČRo Plzeň - Špalíčky lidových písní 30. 5., 3. a 30. 6. od 19:04
- přímý poslech i poslech již odvysílaných pořadů na www.rozhlas.cz/plzen

Náš TIP k návštěvě

Národopisné muzeum Plzeňska,
Západočeské muzeum v Plzni, p.o.

Stálá expozice: "Jak se žilo na Plzeňsku"
Út - Ne: 10:00 - 18:00 hod
nám. Republiky 106/13, Plzeň
www.zcm.cz

Pivovarské muzeum v Plzni
Stálá expozice: "Příběh piva od starověku po současnost"
Po – Ne: 10:00 – 18:00 hod
Veleslavínova 58/6, Plzeň
http://www.prazdrojvisit.cz/prohlidky/prohlidka-pivovarskeho-muzea

 

Mezinárodní rada organizací folklórních festivalů a lidových umění CIOFF

Festival je řádným členem Mezinárodní rady organizací folklórních festivalů a lidových umění CIOFF.

Hlavní partneři festivalu

Kulturní Plzeň Plzeňský kraj Ministerstvo kultury Nadace 700 let města Plzně Hotely IbisBohemia sekt

Mediální partner festivalu

Český rozhlas Plzeň