Mezinárodní folklorní festival
CIOFF® Plzeň

8. - 12. června 2022

International Folklore Festival CIOFF® Pilsen
Internationales Folklorefestival CIOFF® Pilsen
Festival de Folclore Internacional CIOFF® de Pilsen

CM Husličky

Uherské Hradiště, Česká republika
Festivalové ročníky: 2022

Historie CM ZUŠ v Uh. Hradišti je spojena s osobností pedagoga Jaroslava Čecha.Ten jako první v roce 1962 přivedl mladé nadané žáky k lidové písni.V roce 1982 se zasloužil o návrat a znovu založení cimbálové muziky na ZUŠ učitel hry na housle Pavel Štulír, který z mladých a nadšených žáků postupně vychoval několik generací muzikantů, kteří dnes úspěšně koncertují nejen v České republice, ale reprezentují náš region  po celé Evropě.

Současná cimbálová muzika ZUŠ byla založena v roce 2018 a je již  sedmou generací, která vznikla pod vedením P. Štulíra. Během tříletých soutěžních cyklů ZUŠ si cimbálové muziky naší školy odvezly z ústředních kol celkem 7 vítězství, z toho 2x absolutního vítěze . Mimo to jsme obdrželi v roce 1999 titul Laureát MFF Strážnice.

Již třicet pět let spolupracují CM ZUŠ velmi úzce s dětským folklorním souborem Hradišťánek. Oba soubory spolu nastudovaly mnoho tanečních pásem a komponovaných pořadů. Muziky ZUŠ natočily 3 CD (Husličky a písničky 1999, Hradišťánek 2015, CD k 80 výročí založení školy 2019). Primášem muziky je  Šimon Janeček, sólová zpěvačka Anna Zubrová.

Mezinárodní rada organizací folklórních festivalů a lidových umění CIOFF

Festival je řádným členem Mezinárodní rady organizací folklórních festivalů a lidových umění CIOFF.

Hlavní partneři festivalu

Kulturní Plzeň Plzeňský kraj Ministerstvo kultury Nadace 700 let města Plzně Hotely IbisBohemia sekt

Mediální partner festivalu

Český rozhlas Plzeň