Mezinárodní folklorní festival
CIOFF® Plzeň

International Folklore Festival CIOFF® Pilsen
Internationales Folklorefestival CIOFF® Pilsen
Festival de Folclore Internacional CIOFF® de Pilsen

Program festivalu

Programové brožury s detailním programem a profily účinkujících budou k dispozici v informačním stánku u hlavní scény "U Branky" na rohu Smetanovy ulice a Smetanových sadů.

 

Středa 5. 6. - Konstantinovy Lázně

19:00 - 11. Folklorní večer v Konstantinových Lázních, amfiteátr v lázeňském parku
Účinkují: Jiskra 58 SOKOL Valcha (Plzeň), Fiii Camarasului  (Rumunsko), Nona Asri Indonesia (Indonésie)Jiskřička (Plzeň)Tierras Mexicanas (Mexiko)
Moderuje: Jan Vašků

Čtvrtek 6. 6. - Vrčeň

19:00 - Pod vrčeňskou lípou, 16. Malé folklorní slavnosti, náves obce
Účinkují: Sprjewjan a Serbska Rejwanska Skupina Schmerlitz (Německo), Fiii Camarasului  (Rumunsko), Nona Asri Indonesia (Indonésie)FS Vtáčnik (Slovensko)Tierras Mexicanas (Mexiko) 
Moderuje: Michaela Vondráčková

Čtvrtek 6. 6. - Plzeň, scéna "U Branky"

18:00 - Sokolské odpoledne
Vystoupení jednotlivých tělocvičných jednot a folklorního souboru Jiskra 58 SOKOL Valcha (Plzeň) 
Pořádá: Sokolská župa plzeňská

Pátek 7. 6. - Plzeň, scéna "U Branky"

17:00 - Velký dechový orchestr 4. ZUŠ Chválenická, Plzeň
Vedoucí a dirigent: Jan Candra

18:00 - "V dobrém jsme se v Plzni sešli", I. hlavní festivalový pořad
Účinkují: FS Vtáčnik (Slovensko), Nona Asri Indonesia (Indonésie), Sprjewjan a Serbska Rejwanska Skupina Schmerlitz (Německo), Javorník (Brno)DFS Trnavček (Slovensko)Fiii Camarasului  (Rumunsko), Tierras Mexicanas (Mexiko)
Moderuje: Michaela Vondráčková

19:45 – "Když máš smutek na duši, plzeňský tě potěší!", pořad o pivu a sládcích připraven ve spolupráci s Pivovarským muzeem u příležitosti jeho 60. výročí
Režie a moderuje: Michaela Vondráčková

21:00 – Společný pořad souborů Javorník z Brna a Jiskra z Plzně
Moderuje: Jan Markup

Sobota 8. 6. - Plzeň, scéna "U Branky"

11:00 – "Za českými horami", folklor lužických Srbů
Účinkují: Lidová muzika z Chrástu (Chrást u Plzně), Sprjewjan a Serbska Rejwanska Skupina Schmerlitz (Německo)
Moderuje: Vojtěch Kouba

13:00 – Orchestr lidových nástrojů Plzeňského kraje
Moderuje: Zdeněk Vejvoda

14:00 – Krojovaný průvod historickým centrem, začátek v Křižíkových sadech

15:00 – "Plzeňská folklorní zastavení", II. hlavní festivalový pořad
Účinkují: Jiskra (Plzeň)Tierras Mexicanas (Mexiko)Konrádyho dudácká muzika (Domažlice)Sprjewjan a Serbska Rejwanska Skupina Schmerlitz (Německo)Javorník (Brno)Lidová muzika z Chrástu (Chrást u Plzně)Nona Asri Indonesia (Indonésie)Jiskra 58 SOKOL Valcha (Plzeň)Fiii Camarasului  (Rumunsko), Mladina (Plzeň)FS Vtáčnik (Slovensko)
Moderuje: Stanislav Jurík

17:30 – Roztančená ulice, taneční dílny
Probíhá v prostoru před sochou Bedřicha Smetany.
Vyučují soubory: FS Vtáčnik (Slovensko)Fiii Camarasului  (Rumunsko), Nona Asri Indonesia (Indonésie), Tierras Mexicanas (Mexiko)

18:30 – "Pane Bože, prosím tebe, dej ať pivo teče z nebe!"
Pořad Konrádyho dudácké muziky plný písniček o pivu a hospůdkách
Režie a moderuje: Zdeněk Bláha

19:30 – "Plzeňáci"
Pořad folklorních souborů širšího Plzeňska
Účinkují: Jiskra, Mladina, Úsměv, Rokytí a Sluníčko
Režie a moderuje: Zdeněk Vejvoda

Neděle 9. 6. - Plzeň, scéna "U Branky"

11:00 – "Nebudem pořád tak maličký", hlavní dětský pořad
Účinkují: DFS Trnavček (Slovensko), Mladinka a Mladinečka (Plzeň), Stodský dudáček (Stod), Prácheňáček (Strakonice), Meteláček a Malý Meteláček (Plzeň), Jiskřička (Plzeň)
Moderuje: Jan Markup
Během pořadu se představí vítězové regionálního kola soutěže Zpěváček 2019 (Anežka Pincová, Tereza Lejsková, Olga Matoušková).

13:00 – "Zahraniční hosté se loučí", poslední pořad zahraničních hostů festivalu
Účinkují: FS Vtáčnik (Slovensko), Tierras Mexicanas (Mexiko)Fiii Camarasului  (Rumunsko)Nona Asri Indonesia (Indonésie)
Moderuje: Pavel Halla

Neděle 9. 6. – Habrmannovo nám., Plzeň 4 - Doubravka

14:00 – "Doubravecké folklorní odpoledne"
Účinkují: Mladinka a Mladinečka (Plzeň), FS Vtáčnik (Slovensko), Tierras Mexicanas (Mexiko)
Moderuje: Stanislav Jurík

Neděle 9. 6. - Dýšina

14:00 – "Mezinárodní folklorní odpoledne", scéna na návsi
Účinkují:   Pěvecký soubor Gutta a žáci ZUŠ Chrást u Plzně, DFS Trnavček (Slovensko)Javorník (Brno)Sprjewjan a Serbska Rejwanska Skupina Schmerlitz (Německo)Prácheňáček (Strakonice)Fiii Camarasului  (Rumunsko)Nona Asri Indonesia (Indonésie),  FS Vtáčnik (Slovensko)Tierras Mexicanas (Mexiko)
Moderuje: Iva Kokešová

Scéna Historického víkendu, Náměstí Republiky

Pátek 7. 6.

19:00 – Vystoupení souboru Vtáčnik ze Slovenska na scéně Historického víkendu

Sobota 8. 6.

13:00 – Vystoupení souboru Fiii Camarasului z Rumunska na scéně Historického víkendu

16:00 – Vystoupení souboru Tierras Mexicanas z Mexika na scéně Historického víkendu

Neděle 9. 6.

13:00 – Vystoupení souboru Nona Asri Indonesia z Indonésie na scéně Historického víkendu

Zveme Vás na:

Dětská folklorní olympiáda, sobota 8. 6. od 9:00, fotbalové hřiště SK Petřín Plzeň – pro dětské folklorní soubory bude připraveno několik tématicky laděných sportovně folklorních disciplín jako válení sudu piva, šlapání zelí a další, organizuje DFS Mladinka

Doprovodný program

Staročeský jarmark a občerstvení s posezením "U Branky", 7. - 9. 6.
Festivalové pořady ČRo Plzeň - Špalíčky lidových písní - 27. a 28. 5. - 19:00 - 19:30
- přímý poslech i poslech již odvysílaných pořadů na www.rozhlas.cz/plzen

Náš TIP k návštěvě

Národopisné muzeum Plzeňska,
Západočeské muzeum v Plzni, p.o.

Stálá expozice: "Jak se žilo na Plzeňsku"
Út - Ne: 10:00 - 18:00 hod
nám. Republiky 106/13, Plzeň
www.zcm.cz

Pivovarské muzeum v Plzni
Stálá expozice: "Příběh piva od starověku po současnost"
Po – Ne: 10:00 – 18:00 hod
Veleslavínova 58/6, Plzeň
http://www.prazdrojvisit.cz/prohlidky/prohlidka-pivovarskeho-muzea

 

Mezinárodní rada organizací folklórních festivalů a lidových umění CIOFF

Festival je řádným členem Mezinárodní rady organizací folklórních festivalů a lidových umění CIOFF.

Hlavní partneři festivalu

Kulturní Plzeň Plzeňský kraj Ministerstvo kultury Nadace 700 let města Plzně Hotely IbisBohemia sekt

Mediální partner festivalu

Český rozhlas Plzeň